Kraków Rehabilitacja - Gabinet Ortopedii i Rehabilitacji

ORTOPEDA
LEKARZ ORTOPEDA - LEKARZ OSTEOPATA
SPECJALISTA FIZJOTERAPII -SPECJALISTA REHABILITACJI
Nasi specjaliści zapewnią Państwu,
skuteczne i efektywne leczenie.
Ortopeda
Przejdź do treści
REHABILITACJA KRAKÓW
Rehabilitacja rozpoczyna się zazwyczaj w czasie rozpoznania choroby i ustalaniu planu jej leczenia. Głównym jej celem szybkie i skuteczne osiągnięcie zdolności psychofizjologicznej pacjenta. Rehabilitacja jest ściśle związana z zastosowanymi u chorego metodami terapii.

Rehabilitacja i fizykoterapia połączenie
Innowacyjną metodą jest terapia skojarzona, czyli elektrofonoforeza. Polega ona wprowadzaniu leku przez skórę przy jednoczesnym użyciu fali ultradźwiękowej i prądu elektrycznego. Metoda ta integruje zalety jonoforezy i fonoforezy z jednoczesnym sprowadzeniem do minimum ich działań ubocznych. Umożliwia ona w stosunku do tradycyjnych technik uzyskanie dużo większego zakresu penetracji leku i wynosi od pięciu do dwunastu centymetrów. Podczas wykonywania zabiegu na obszarze wchłaniania leku zogniskowana jest fala ultradźwiękowa oraz pole elektromagnetyczne. Dzięki temu zwiększa się głębokość wchłaniania leku przez tkanki.


Stosowana jest ona głównie w przypadkach wymagających głębszego wniknięcia medykamentów. Zabieg ten poprzez wytworzenie ciepła oraz stymulację komórek powoduje zwiększenie ukrwienia obszaru poddanego zabiegowi, wzrost zawartości tlenu w komórkach i tkankach oraz zwiększa przepuszczalność błon komórkowych.

Elektrofonoforeza znajduje zastosowanie w dolegliwościach choroby zwyrodnieniowej, w bólach kręgosłupa, rwie kulszowej, zespole bolesnego barku oraz łokcia. Elektrofonoforeza jak każda inna metoda ma przeciwwskazania do jej zastosowania. Na tego rodzaju terapię nie są kierowane osoby chore na nowotwór oraz osób z rozrusznikiem serca.

Ponadto metalowe implanty umieszczone w miejscu wymagającym zabiegu także wykluczają wykorzystanie tej metody. Ostre procesy zapalne, zakrzepica oraz ciąża są również przeciwwskazaniami do wykonania tego rodzaju zabiegu.
Dzięki działaniu fali ultradźwiękowej i pola elektrycznego uzyskujemy pełniejsze wykorzystanie substancji leczniczych oraz ich głębszą penetrację w głąb tkanek co zwiększa skuteczność tego zabiegu w porównaniu do jonoforezy bądź fonoforezy.

ORTOPEDA RUDNICKI
Doświadczonych ortopeda traumatolog przeprowadza diagnostykę, leczenie i szczegółowe monitorowanie pacjentów z chorobami narządu ruchu, zaburzeniami i uszkodzeniami układu mięśniowo-szkieletowego.
Wykonanie studio GAMA 2016
Ortopeda
ZABRANIA SIĘ KOPIOWANIA I POWIELANIA
MOTTO
W naszej placówce medycznej kierujemu się mottem "Medicus curat, natura sanat – lekarz leczy, natura uzdrawia."
Rudnicki
Wróć do spisu treści